Reformer Pilates

Reformer(Aletli) Pilates

Pilates ExerciseEgzersizlerin vücut ağırlığı kullanılarak yapılmasına karşın reformer aletinin tasarımındaki olağanüstü hesaplamalar sayesinde kaslar güçlenir ama bu esnada eklemlere yük binmesine de engel olunur.

Reformer  pilates; direnç, esneklik, koordinasyon ve denge gibi pilatesin sağladığı faydaların tümünü bir arada sunar. Bunun karşılığında bu aletler, daha iyi duruş, zarif, etkin hareket ve çoğu insan için sırt ağrısı gibi fiziki dengesizliklerle ilişkili ağrılardan arınma gibi günlük yaşamda ihtiyaç duyulan gelişmelere öncülük eder. Reformer pilates; kasların kuvvetini artırırken aynı zamanda kasların uygun uzunluklara sahip olmasına yardımcı olup kişinin günlük aktivitelerinde gerekli olan kas enduransının kazanılmasını sağlar.

Daha az kişiyle yapılması ve kol ve bacak kaslarını daha etkili çalıştırmasından dolayı kısa sürede sonuç almak isteyen üyeler tarafından tercih edilmektedir.

REFORMER ( ALETLİ ) PİLATES

Reformer Pilates’den  kısaca bahsetmek gerekirse; hareketli bir platform (yatak), ona bağlı ve farklı zorluk derecelerine sahip yaylardan ve yayların takılı olduğu ayak desteği (footbar) adı verilen parçalardan oluşur. Yayların oluşturduğu direnç vücut ağırlığı yerine kullanılır. Farklı zorluk dereceleri olan bu yaylar kişiye göre ayarlanır.

Reformer üzerinde, bütün kas gruplarını çalıştıracak egzersizler yapmak mümkündür.Reformer pilates, hedefe doğrudan ulaşabilmek için profesyonel pilates ekipmanları arasından kullanabileceğiniz en doğru seçimdir.

REFORMER ( ALETLİ ) PİLATESİN FAYDALARI NELERDİR  ?

  • Egzersizlerin vücut ağırlığı kullanılarak yapılmasına karşın reformer aletinin tasarımındaki olağanüstü hesaplamalar sayesinde kaslar güçlenir ama bu esnada eklemlere yük binmesine de engel olunur.
  • Örneğin; Reformer üzerinde belinizi hiç bir şekilde zorlamadan karın egzersizleri çalışabilmeniz mümkündür.  Bu da Reformer’ın bel ve sırt ağrıları yüzünden spor yapamayanları bile mutlu edecek bir egzersiz metodu olmasını sağlamaktadır.
  • Doğru kas gruplarını çalıştırma kabiliyeti sayesinde Reformer aynı zamanda  bel ve sırt sorunlarında tedavi pekiştirici bir egzersiz yöntemidir.
  • Reformer dersleri özel eğitmen eşliğinde Single (tek), Düet (2 kişi) ve Trio (3 kişi) olarak alınabilmektedir. Bu sayede eğitmenizin birebir sizinle ilgilenmesi ve her hareketinizin doğru bir şekilde yapılması amaçlanır.
  • Reformer üzerinde yapılan tüm egzersizler sizin belirlediğiniz amaç doğrultusunda eğitmeninizin düzenlediği programlar çerçevesinde yapılır.
  • Bu da size vücudunuzda güçlendirmek ve şekillendirmek istediğiniz bölgeleri zaman kaybetmeden ve enerjinizi boşa harcamadan kısa zamanda istediğiniz forma sokma şansı verir.